Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Профілактика шкідливих звичок

Дата: 20 березня о 10:38, Оновлено 20 березня о 10:38

Поради батькам щодо профілактики та запобігання правопорушень, пияцтва, наркоманії та тютюнопаління серед підлітків.

1. Встановлювати і дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, чіткого режиму життя (розподіл часу для праці, навчання, дозвілля, відпочинку); практикувати визначення кожному членові сім’ї його обов’язків, контролювати їх виконання, спільно з дітьми аналізувати стан життя родини, її перспективи, сімейні плани тощо.

2. Старатися тримати під контролем вільний час дитини, цікавитись її успіхами, проблемами, труднощами, інтересами, запитами, прагненнями і способами їх задоволення.

3. Знати товаришів своєї дитини, коло її неформального спілкування, сповідуванні нею ідеали, пріоритетні життєві орієнтири.

4. Виховувати у дітей відповідальне, ціннісне ставлення до свого здоров’я; культивувати розуміння обов’язку допомагати в майбутньому своїм літнім батькам, родичам, дітям, нужденним, утримувати свою сім’ю.

5. Компетентно й педагогічно грамотно (без повчань, моралізування, надокучливості, залякування, з урахуванням індивідуальних і вікових характеристик) обговорювати з дітьми проблеми асоціального змісту життя окремих людей (наркоманів, токсикоманів, алкоголіків). Стежити і намагатися, щоб перша інформація про  наркотичне лихо і сумнівний «кайф» надійшла до дітей  саме від батьків, родини, а не від компанії з вулиці.

6. Обмежувати доступ дітей до інформації, що популяризує наркоманію, зваблює їх насолодою від вживання наркотичних і токсичних речовин (кіно, відеофільми, пісенні твори, що акцентують на привабливих сценах “кайфування» в стані наркотичного одурманення свідомості, розуму людини).

7. Розвивати й заохочувати у дітей самостійність, уміння обстоювати власну позицію, переконання; навчати їх протистояти агітації прихильників сучасного способу життя, прикрашеного наркотичними і токсичними речовинами, алкоголем тощо.

8. Підтримувати постійний зв’язок з навчально-виховними закладами, допомагати їм у пропаганді утвердженні здорового способу життя підростаючого покоління.

9. Знати і вміти пояснити основні прикмети чи зовнішні ознаки вживання дітьми наркотиків, токсичних речовин, алкоголю (зміна фізичного стану, поведінки, активності тощо).

10. Бути готовими і рішучими до консультацій з педагогами, психологами, медиками; до відвертої, спокійної розмови з дитиною; до прийняття «дисциплінарних» рішень щодо обмеження «непродуктивного» часу життя дитини і контактування її з «підозрілими» товаришами.

Я.А.Каменський попереджав батьків не давати міцних напоїв дітям і писав: «Спартанці, турбуючись про правильне виховання юнацтва, державними законами строго заборонили молодим людям до 20 років пити вино».

М. Стельмахович підкреслює, що «Народна педагогіка українців різко виступає проти пияцтва як явища, що губить людину, принижує її гідність».

«Брехні остерігайтесь, і пияцтва, і облуди, від того душа гине і тіло». Володимир Мономах.

«Хочеш довше жити – кидай курити». Народна приказка.

«Пияцтво є вправляння в безумстві». Піфагор.

«Алкоголь – постачальник людей для тюрем».                       А. Бодрираллар.

«Може бути насилля без алкоголізму, але не може бути алкоголізму без насилля». Народна мудрість.

«Пияцтво принижує людину, віднімає у неї розум, нехай навіть на деякий час, і врешті решт, перетворює на тварину». Жан-Жак Руссо.

«Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, затуплює цілі нації».  Т. О. де Бальзак.

«Людство могло б досягти неймовірних успіхів, якби воно було тверезим». І. Гете.

«Всі стали б мудріші удвічі, будь крапля мудрості у вині». С. Брайт.

«Алкоголь робить з людини вбивцю та злодія». «У п’янстві немає ні розуму, ні доброчинності». Г.С. Сковорода.

«Рідко злодій чи вбивця чинить свій злочин тверезим».        Л. Толстой.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.