Будівництво школи в с. Черник почалося 1900 року, а вже 1902 року у школу було записано 18 дітей, хоча відвідувало значно менше (8 – 9 учнів). Дещо пізніше навчання вже відбувалося в дві зміни: зранку 1 та 2 класи, а після обіду – 3, 4 класи. У школі вивчали польську, німецьку та українську мови, арифметику, географію та історію. На той час ще використовувались тілесні покарання для несумлінних учнів. Важливе місце посідало вивчення релігії, урок починався і закінчувався молитвою. Час від часу до школи навідувався священик, хоча б раз на тиждень.
Першим учителем школи був Антін Іванович Онищук. Він разом з сім‘єю жив в кімнаті при школі. Вчитель заснував шкільну читальню. Львівська “Просвіта”, з ініціативи Онищука, подарувала гірській читальні 178 книжок. З вчительської платні він виділяв гроші, щоб купити взуття босоногим гуцулятам.
В 2003 році біля школи відкрито меморіальну дошку на честь 120 річниці з дня народження першого вчителя села, вченого секретаря етнографії, Академіка наук України, депутата сейму ЗУНР – Антіна Онищука.